Alüminyum elementi, yaşamımızın farklı alanlarında önümüze çıkan bir tür elementtir. Karşımıza bu kadar çok çıkan alüminyum elementiyle sürekli karşılaşmamızın sebebi birden fazla kullanım alanı olmasıdır.  Her elementin bir numarası vardır. Alüminyumun ki ise 13 numaradır.Mevcut atom ağırlığı ise 26,98’dir. Alüminyumun elementinin en belirgin özelliklerinden birisi de, fazla miktarda ısıya karşı dayanıklı olmasıdır. Erime sıcaklığı 660 derece olan bir element haliyle hayatımızın her alanında boy göstermeye devam edecektir. Beyaz bir renge sahiptir. Dışarıdan görünümü gümüşün parlaklığına benzetilmektedir. Kimyada kullanılan periyodik tabloda 3A grubunda yer almaktadır. Metalik özellikleri bünyesinde taşımaktadır. Simgesi ise “Al”dır.

Alüminyum, dünyada barınan tüm sanayi kolları için oldukça değerli bir maddedir. Sanayi alanında demirin ardından en önemli ham madde olarak kullanılan üründür. Sürekli bir kullanım ve tüketim halinde olan alüminyum için haliyle belirli kaynaklar gerekmektedir. Çıkarılış aşaması içinde bir çok iş yükü ve işçi ihtiyacına sebep vererek ayrı bir iş kolu da oluşturmayı başarmıştır.  Alüminyum, doğada element halinde değil, bileşik halinde bulunmaktadır. Dünya ve Ay  yüzeyinde fazla miktarda bulunmaktadır. Yeryüzünün %8 kadarı alüminyum bileşiğinden oluşmaktadır.

Alüminyum Cephe Statik Hesaplama Nasıl Olmalıdır?

Alüminyum bu kadar işlevsel olan bir ürünken bu maddeyi cephe yüzeylerinde kullanmamak mümkün değildir. Alüminyum cepheler için firmamız Alüminyum Cephe Statik Hesaplama hizmeti vermektedir.

Çelik Yapı Çözümleri olarak; İstanbul Alüminyum Cephe Statik Hesaplama, Cam Statik Hesaplama, Cephe Statik Hesaplama, Cam Cephe Hesaplama, Alüminyum Doğrama Statik Hesaplama gibi bir çok konuda danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Freelance olarak başladığımız bu yolda emin adımlar ile yürümekteyiz. Yaptığımız her projede sanki ilk projemiz gibi heyecan ile çalışıyoruz ve teslim ediyoruz. Profesyonel hizmet anlayışı ile birinci sınıf bir danışmanlık vermekteyiz. Uygun ödeme imkanlarımız ile sizlerin daima yanında olmaya ve yolu beraber yürümeye özen gösteriyoruz. Bizler için en önemli nokta yaptığımız her işin bize referans olabilecek olmasıdır. Bunun için çabalıyor ve kendimizi geliştirmek için her yolu deniyoruz.

Bizleri tercih ettiğiniz için teşekkür eder rica ve minnetlerimizi sunarız. Yeni projelerde görüşmek üzere!