Çelik konstrüksiyon ve proje yapımı ile ilgili olarak çalışmakta olduğumuz firmamız ile İstanbul büromuzda ve web sitemiz üzerinden siz değerli müşterilerimize statik hesabı da dahil pek çok konuda hizmet vermekteyiz. Statik hesabı, proje hazırlanırken durağan haldeki yapının basınca ve kuvvete olan duyarlılığının dayanıklılığının ölçülmesi ve buna uygun şekilde tasarlanması aşamasında yapılan işlemdir ve oldukça büyük önem taşır. Statik proje firmaları tarafından gerçekleştirilen bu hesap yapılmazsa yapının imara uygunluğu olmayacak ve yapım aşamasına geçilemeyecektir.

İstanbul statik proje firmaları arasındaki yerimizi kaliteli hizmet anlayışımız ve müşteri potansiyelimiz ile her geçen gün sağlamlaştırmaktayız. Son derece önemli ve ciddi bir iş yaptığımız düşünülürse bu konuda tecrübeli bir firma olabilmek ve müşterinin memnuniyetini düşünüyor olmak sektördeki pek çok firmadan üstün olmamızı sağlıyor. Statik; kelime anlamı olarak durgun demektir ve fizik bilimine ait bir terim olarak inşaat sektöründe kullanılmaktadır.

Statik hesap yapılırken yapının hangi aşamalarında ne kadar çelik kullanılması gerektiğine karar verilir. Çünkü balkon içeren projelerde kolonların balkonda oluşabilecek maksimum yükü taşıyabilmesi için ona göre çelik kullanılması gerekmektedir. Aksi bir durumda yapının hassiyeti artacak ve olumsuz durumlara sebebiyet verebilecektir. Bu olumsuz koşullar oluştuğunda yapının uygulamaya geçmesi için gereken onay verilmeyecek ve projenin düzeltilmesi gerekecektir. Bizler firma olarak projelerinizde gerekli olan tüm güvenlikli çalışmalarımızla yardımcınız oluyoruz.

İstanbul Statik Proje Firmaları ve İstanbul’da Statik Proje Yapan Firmalar

Statik proje hesabı yapılırken sadece balkon ayrıntısı değil binada bulunması gereken kolon sayısı ve kolon kalınlığı da hesaplanmaktadır. Ancak bu şekilde binanın yapısal güvenilirliği tamamlanmış olacaktır. İstanbul statik proje firmaları ile projelerinizin hayata geçiş aşamalarında gerekli prosedürü yürütebilirsiniz. Yönetmelikler ve şartnamenin gerektirdiği şekilde yasal olarak uygun hazırladığımız projelerimiz ile tüm çelik konstrüksiyon ve imalat projeleriniz için çözüm üretmekteyiz.

Yapının statik olarak hesabının yapılması inşaat mühendisleri tarafından gerçekleştirilir ve yetkili olarak üst birimlerce onayı alınır. Statik hesabı yapılan binalar projeye uygun şekilde hayata geçirilirken gerekli yerlerde kolonlar kullanılır ve yapının güvenilirliği tamamlanmış olur. Kolon yapımlarında betonarme malzemeler yerine daha çok çelik katkılı malzemeler kullanıldığında yapının daha da sağlam olması sağlanacaktır.  Yapısı sağlam binalar insan canını korumak için çok büyük önem taşıdığından imar esnasında yapının kolon tasarımlarına dikkat edilmelidir.

Statik proje firmaları arasında yer almaya devam etmekte ve her geçen gün yeni teknolojiler sayesinde 3boyutlu tasarımlarımız ile statik hesabı yaptığımız projelerinizde sizlerin destekçisi olmaktayız. İnşaat üzerine çalışan pek çok firmadan farklı olarak sizlere çelik konstrüksiyon alanında farklı çözümler sunmakta ve projelerinizi geliştirmeye yönelik fikirlerle desteklemekteyiz. Çelik gibi dayanıklı ve ısıdan kolay kolay etkilenmeyen metallerin inşaat alanında yapı içerisinde kullanılması maliyeti artırmaktadır. Maliyeti artırmadan çelik kullanarak dayanıklı yapılar üretebilmek için hizmet vermekte olduğumuz firmamıza danışabilirsiniz.

banner_celik_yapi