Günümüzde uzun, detaylı işlemler ve geniş inşaat sahası gerektiren betonarme yapıların yerini prefabrik olanlar almıştır. Zamandan, malzemeden ve güçten tasarrufun sağlandığı günümüzde kurulumu daha kolay olan bu yapılar ön plana çıkmıştır. İnşaat sektöründe de durum böyledir. Her sektör gibi o da son yıllarda tasarruftan yana bir tutum izlemektedir. Prefabrik kuruluma uygun parçaların yanında prefabrik beton da bu son yıllarda benimsenmiş tutumun bir ürünüdür.

Prefabrik beton, fabrikalarda inşaat öncesinde üretilerek hizmete sunulur. Bu üretim ihtiyaca göre yapılır ve istenilen özellikleri içerek şekilde oluşturulur. Yapım aşamasında beton ile uğraşılacak süre böylece kısalmış olur. Fabrikada hazırlanmış olan betonlar gerekli servis ve tesisatları içinde bulundurur. Dolayısıyla inşayı kolaylaştırır ve israfa neden olmaz. Bu önceden planlama sayesinde olası hataların da önüne geçilmiş olunur. Hata payının azaltılması daha iyi sonuçlar elde edileceğinin işaretidir. Bu sayede inşaatın dayanıklılığı ve yapım aşamasına duyulan güven artırılmış olur.

Çeşitli konutlar, işyerleri ve sığınak gibi güvenliğine önem verilen yerler prefabrik yöntemler kullanılarak ortaya çıkarılmış yapılardan bazılarıdır. Prefabrik yöntemlerle elde edilmiş beton darbelere ve deprem, fırtına ve sel gibi şiddetli doğal afetlere karşı dayanıklıdır. Çünkü yüksek koruyu özelliklere sahip olan yoğun malzemelerden fabrikalara ait özel tekniklerle üretilmiştir. Son teknolojilerin hediyesi olan bu hizmet, geliştirilerek günümüze gelmiştir ve yaşadığımız zamanın şartlarına uyum sağlamıştır. Kalite, güven ve her çeşit bütçeye hitap eden prefabrik beton fiyatları bu şartların içerisindedir.

Prefabrik Beton Faydaları Nedir?

Hizmetinize sunduğumuz bu çalışmalar sadece yerel çalışmalarla değil uluslar arası standartlarla da uyumludur. Ürünlerimizin kalitesini önceden hazırlanma özelliği sayesinde inşaatta kullanılmadan test etmek mümkündür. Bu da düzeltme ve geliştirmelerle betonları olabildiğince kusursuz hale getirmeye yönelik bir çalışmadır. İçinizin rahat olması için sunduğumuz hizmetlerimiz beton teknolojisindeki gelişmelerle sürekli yenilenmekte ve çağa uydurmanızda sizlere yardımcı olmaktadır. Bu gelişmelerle farklı mimari ve mühendislik yöntemleri ile karşınıza çıkmaktayız.

Beton prefabrikasyon yöntemleri çok ucuz malzemelerle kaliteyi yakalar. Çünkü özellikle yerel kaynakların kullanılması ön plandadır. Dolayısıyla aradığınız özellikteki beton için uçuk fiyatlarla karşılaşmak zorunda kalmazsınız. Prefabrik beton fiyatları her cebe uygun olacak şekilde üretilip hizmete sunulur. Uygun fiyatlarla birlikte yangına da dayanıklı ürünler hizmetinize sunulur. Hazırlık şamasında çok fazla beklemenize de gerek kalmaz. Çünkü fabrikaların işleyişi iklim şartlarından etkilenerek aksamaz.

Kalıplar aracılığıyla oluşturulan farklı ölçülerle özgün şekil kazandırılmış beton, doğrudan amaca yönelik olarak üretilir. Ömürleri uzundur. Kimyasal önlemler alınmadan çürümeye ve küflenmeye karşı koruma sağlar. İsteğe bağlı olarak su geçirmez özellikte üretilen çeşitleri mevcuttur. Prefabrik beton stadyum ve konser salonları gibi gürültü ve kabalığa dayanıklı olması gereken binalarda kullanılır. Önceden hazırlanmış olmasıyla hızla ilerleyeme kaydeden, temiz bir şantiye ortamı oluşturur.

 

banner_celik_yapi