Çelik üretimi ve çelik konstrüksiyon yaptığımız ve İstanbul’da yer alan firmamızda bu işlemlerin haricinde statik hizmeti de vermekteyiz. Çeklik projeler ve betonarme projeler için ayrı olarak yapılması gereken statik hesap, durgun halde bulunan çelikten ya da betondan hazırlanmış yapıların mühendislik olarak uygun hale getirilerek proje kapsamında yönetmeliğe uygun hazırlanması işlemidir. Statik hesap yapan firmalar arasında yer alarak müşteri odaklı çalışmalarımıza devam etmekte olduğumuz firmamızda müşterilerimize kaliteli hizmet sunmaktayız.

İnşaat sektöründe hizmet vermekte olduğumuz firmamızın resmi web sitesi aracılığı ile hizmetlerimiz hakkında bilgi edinebilir ve sonrasında bizimle fiyat almak için ve her türlü sorunuz için iletişime geçebilirsiniz. İnşaat mühendisleri ile çalıştığımız firmamızda imalat projesi hazırlama, statik hesap, çelik konstrüksiyon imalatı işlemlerini gerçekleştirmekteyiz. Statik, kelime anlamı olarak durağan anlamına gelir ve fiziksel bir niceliktir. Bir malzemenin statik hesabının yapılması o malzemenin her yerde eşit özellik gösterebilecek biçimde tasarlanmış olması gerektiğinin doğrulanmasıdır.

Çelik Yapı Çözümleri’nde Statik Hesap Nasıl Yapılır?

Bir yapının statik durumu göz önüne alındığında yapı oluşturulmadan önce hazırlanan inşaat mühendisleri ve teknikerleri tarafından onaylanış olan fizik alt tabanlı bazen çift bazen 3 boyuttaki çizimleri ortaya konmaktadır. İnşaat mühendislerinin ders olarak aldığı yapı statiği bir yapıda kullanılan malzemelerin birbiri ile uyumunu ve burada hangi kırılganlıkla ne kadar hangi maddeden kullanılacağını anlatan bir durumdur. Yapının statik olarak dayanıklı olası maddelerin kullanım oranlarına ve birleştirilme alanlarına bağlıdır.

Statik hesaplama yapan firmalar arasında bizler projelerinizin yönetmelik ve şartnamelere uygun şekilde hazırlanmasını sağlayarak piyasadaki yerimizi korumaya devam ediyoruz. Statik hesap yapmak bir firmada bilgisayar destekli tasarıma hakim ve çizim konusunda tecrübeli inşaat mühendisleri bulundurmakla mümkün olmaktadır. Bu nedenle bizler alanında uzmanlaşmış inşaatçılar ile çalışmakta ve yasal prosedüre uygun statik hesaplamalar yapmaktayız.

Statik hesaplaması yanlış olan yapıları iskân alma durumu söz konusu olmayacak ve problem yaşanacaktır. Bu nedenle bizler hesaplamalarda oldukça titiz davranarak siz değerli müşterilerimiz için güvenilir hesaplamalar gerçekleştirmekteyiz. Yapıların dengede durabilmesinin ve dayanıklı olabilmesinin ana koşulu kullanılan çelik blokların çokluğu ve doğru yerleştirilmiş olmasıdır. Bu nedenle çelik malzemeler katkılanarak daya dayanıklı hale getirildikten sonra betonarme yapılarda ya da çelik yapılarda kullanılırken statik hesap yapan firmalar tarafından dayanıklılığı konusunda onay almalıdır.

Statik hesap yapılırken yapıların hangi noktada kolonla desteklenmesi gerektiği veya uygulanan kuvvetin kaç Newton olması gerektiği durumu göz önünde bulundurulur. Uygulanacak olan kuvvetin büyüklüğü maksimum düzeyde hesaplanarak ona göre dayanıklılığı sağlayacak malzeme kullanılmalıdır. Aksi takdirde yapılarda bozulmalar meydana gelebilir ya da yapı oluşturulmaya başlamadan önce alınması gereken izinleri alamayabilir. Bu nedenle bizler çelik konstrüksiyon konusunda hakim olduğumuz firmamızda statik hesaplama yaparak hem internet sitemiz üzerinden hem de büromuzda hizmet vermeye devam etmekteyiz.

 

banner_celik_yapi