Statik proje, bir yapının inşa edilmesi için belirlenmiş tüm elemanların önceden hesaplanmasıyla oluşturulan projedir. Çağımızın gerektirdiği garantici bakış açısına kolaylık sağlayacak yöntemlerden bir tanesidir. Bu proje yöntemi inşaat mühendisleri tarafından hazırlanmakta olup günümüzde çokça tercih edilmektedir. Böyle bir proje elde etmek için aracı firmalardan yararlanabilirsiniz. Bu şekilde hizmet verecek firmaya ulaşmada sayılarının çokluğundan dolayı zahmet çekmezsiniz. Ancak referanslarını iyi araştırmalı kimlerle çalıştıklarını iyi bilmenizde fayda vardır.

Bizim gibi başarılı projelere imza atmış, deneyimli mühendislerle çalışan statik proje firmaları aracılığıyla kaliteli projelerle karşınıza çıkacak çalışanlara ulaşmanız mümkündür. Son teknolojiler üzerindeki hâkimiyetimiz sayesinde işinizi kolaylaştıracak bu hizmetimizden bizimle irtibata geçerek yararlanabilirsiniz. Statik projeler, mimariye uygun olacak şekilde yapının büyüklüğü göz önünde bulundurularak hazırlanmaktadır. Proje planlama aşamasında göz önüne bulundurulan kriterler, katların planları, görünüşleri gibi tüm detayları içine alır.

Statik Proje Fiyatları ve Statik Proje Firmaları

Statik proje firmaları tarafından sunulan bu ön hizmet içerisinde eğer yapılacaksa asansör ve boyutları, havalandırma için ayrılacak boşluklar, ısı yalıtımında kullanılacak elemanlar da dikkate alınır. Tüm bu yapılar detay gibi görünse de proje bütünlüğü açısından büyük önem taşır. Proje çizilmeden önce kullanılacak ölçek mühendislik yöntemlerine göre belirlenir. Ana hatlarla beraber tesisata ayrılacak boşluklar da belirtilir. Planı oluşturan her parçanın alt kısmına cinsi eklenir. Bu işlem yapım aşamasında büyük kolaylık sağlayacaktır.

Projenin son aşaması da son parçanın üzerine birtakım kurallar yazılması ile tamamlanır. Bu kurallar inşaatın yapım aşamasında uyulması gereken temel esasları içerir. Mimari için yapılmış tüm planlamaların bir nevi kâğıda dökülmüş ve öngörülmüş hali olan projelerin maliyeti firmamız bünyesinde uygundur. Statik proje fiyatları yapılacak olan binalara detaylara göre değişkenlik gösterebilmektedir.  Mal sahibinin isteği üzerine tasarlanabilen mimari şekilleriyle donatılmış proje çeşitleri de firmalara başvuran kişinin, ücreti kendi bütçesine göre ayarlayabilmesini sağlayacaktır.

Statik proje fiyatları binanın şekli ve büyüklüğüne göre değişiklik gösterebildiği gibi istenen detaylarla, gelişen teknoloji ve geçen yıllarla birlikte de değişebilmektedir. Ayrıca fiyat hesaplaması yapılırken binanın A, B… vb. olarak adlandırılan gruplardan hangisine girdiği, yüzeysel mi yoksa derin bir temele mi sahip olacağı, hangi yapı malzemelerinden oluşacağı da dikkate alınmaktadır. Tüm bu değerlendirmeler aracılığıyla önceden hazırlanmış fiyat seçenekleri mal sahibinin işini kolaylaştırır ve inşaata başlanmadan önce doğru karar vermeyi sağlar.

Statik proje üreten firmalar yenilenirken sizlere sunduğumuz uygun fiyatlarla hem kaliteyi hem de gönül rahatlığınızı sağlamaktayız. Öneri raporları, ön ve uygulama projeleri gibi kolay hazırlanabilir teknikler sizlere ücret, karar verme gibi konularda büyük kolaylıklar sağlar. Bu avantajlardan faydalanmak; çağa ayak uydurmak, kaliteli hizmet almak isteyen herkesin hakkıdır. Statik proje firmaları aracılığıyla binalarınızın detaylarına kadar tüm aşamalarını önceden belirleyerek kusursuza ulaşabilirsiniz.

banner_celik_yapi