Cephe statik hesaplamada,cepheye etkiyen rüzgar yükleri,deprem yükleri, cephe ağırlığı(cam+kompozit+profil vs..) dikkate alınarak oluşturulan kombinasyonlar ile gerekli tahkikler yapılır. Cephe düşey ve yatay (M/T) profilleri gerkli durumlarda takviyeli (Çelik takviye) olarak tasarlanabilir.

Alüminyum malzemenin uzması göz önünde tutularak mesnet tipleri belirlenir ve mesnet tepki kuvvetlerine göre ankraj tasarımları yapılır. Bununla birlikte cephe elemanı olarak kullanılacak cam hesabı kabul edilen yükler doğrultusunda tahkik edilir. Lamine, temperli veya yarıtemperli olarak belirlenen materyal ile pvb birleştirilir ve 2 cam arasındaki hava boşluğu belirlenerek en uygun cam tipi seçilir. Kat içerisinde veya balkon kısımlarında yer alan alüminyum doğramalarda aynı prensipte hesaplanır.

Statik,  kelime anlamı olarak hareket etmeyen,bulunduğu durumda sabitliğini devam ettiren, belli bir döngüye katılmayan manasına gelmektedir. En sade tanımlamasıyla statik, bir nesnenin etrafındaki farklı ürünler ile etkileşimi ardından maddenin yüzeylerinde meydana gelebilecek elektriksel bozukluklardır. Normal atomlar “+”, “-” yani pozitif ve negatif yükler taşımak ile görevlidirler. Ayrıca aralarında büyük bir denge vardır, oluşan bu denge atomun çekirdeğindeki protonlar (+ yük) ile çekirdeğin yörüngesinde yer alan elektronlar (- yük) arasında oluşturulabilir. Atomlara dış dünyadan herhangi bir kuvvet uygulanmaya çalışıldığında elektronlar sırayla bir yerden diğer bir atam geçiş sağlarlar. Elektriksel akımın mevcut etkisi  ise elektronların birbirleri arasında etkileşimleri yaşanır iken gerçekleşir. Çarpışma hareketi gerçekleştiğinde nesnelerden biri elektron kaybettiği için pozitif, diğer cisim elektron kazandığı için negatif yükle yüklenmektedir.

Kapı, Pencere ve Giydirme Cepheler için Kiriş Statikleri

Farklı program modüllerinde olduğu gibi statik modülde de, uygulama esnasında görülen yaygın şartlar uygun görmektedir. Özel yapıların statik hesaplamaları için alanında uzman şahısların yardımları gereklidir.

Cephe Statik Hesaplama Yapan Firma

İstanbul Cephe Statik Hesaplamanın hangi ön şartlar ile birlikte gerçekleştiği bu yazımız ile tanımlayacağız. Birçok görüş ortaya sunulur, fakat hangisinin doğru olduğu kişiden kişiye değişmektedir. Hesap aşamasında bir çok yol vardır. Düşey elementlere sadece yatay yüklerin (rüzgâr) etkisi dikkate alınır. Pencere ve kapı elemanları için tek açıklıklı kiriş olarak düşey kayıt ve yatay kayıtlar hesaplanır. Giydirme cephe düşey kayıtları için açıklık sayısı ve açıklıkların genişliği sınırlandırılmamıştır.

İstanbul Cephe Statik Hesaplama işlemleriniz için bizi tercih ettiğinizden dolayı teşekkür ederiz. Firmamız freelance olarak hizmet veren ve referans gösteren, yaptığı her işi kendi işiymiş gibi özen gösteren bir kurumdur. Her işi özen ile teslim alıp tamamlamak ve sizlere ulaştırmak bizim birinci vazifemizdir. Birinci sınıf bir hizmet anlayışının ne demek olduğunu www.celikyapicozumleri.com ile farkına varın! Profesyonel ve alanında uzman ekibimiz ile siz değerli müşterilerimize anında destek hizmeti sunmaktayız. Her proje için mutlaka bizim fikrimizi alın ve uygun fiyat seçenekleriyle tanışın. Sizlerin projeleri bizim projelerimiz. Başarılı işler, mutlu müşteriler.